SP 16 ma Mistrzynie i Mistrzów Lublina!

Joanna Szcześniak w 04 czerwiec 2019. Opublikowane w Aktualności

Notatka w Kurierze Lubelskim

Zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina, przy ul. Poturzyńskiej 2 w Lublinie wygrały drużynową ligę lekkoatletyczną, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców, rozegraną w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Impreza odbyła się w piątek, 31 maja 2019 r. na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, przy. ul. Piłsudskiego 22. Rywalizacja zaliczana była do Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin edycji 2018/2019. Opiekę na zawodach sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Katarzyna Dmoch, Pan Karol Pajdosz i Pan Krzysztof Szuptarski.

Zmagania zostały przeprowadzane dla uczniów lubelskich szkół z roczników 2003-2005. Każdy zespół mógł liczyć maksymalnie po 16 zawodniczek i zawodników. Rywalizowano w biegach na 100 m, 300 m, 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy), sztafetach 4x100 m oraz w konkursach skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięcia kulą i rzutu oszczepem.

Dziewczęta z SP nr 16 wystartowały w składzie: Karolina Brodacz, Aleksandra Cyrankiewicz, Danuta Dutkowska, Jadwiga Kasprzak, Kaja Kiełbania, Dominika Klin, Antonina Olejnik, Julia Pożak, Klaudia Pożak, Sara Sasin, Natalia Sokołowska, Natalia Szukała i Wiktoria Ścibak.

Z kolei ekipa chłopców z "szesnastki" wystąpiła w składzie: Adam Brus, Wojciech Cajzer, Szymon Cyrankierwicz, Hubert Falkowski, Karol Futa, Jakub Kozak, Filip Kułaga, Tymoteusz Maciąg, Piotr Matyjaszczyk, Jakub Mazur, Mikołaj Pietroń, Cezary Szyfer, Mikołaj Szymecki, Ireneusz Witek, Jan Wójcik oraz Marcel Złomańczuk.

Tekst: Krzysztof Szuptarski