SP 16 najlepsza w rankingu medalowym

Joanna Szcześniak w 25 maj 2019. Opublikowane w Aktualności

aligala11 Za nami pierwsza edycja tegorocznego cyklu "Międzyszkolna Liga Lekkoatletyczna - Czwartki Lekkoatletyczne 2019". We wtorek, 21 maja 2019 r. na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Piłsudskiego 22 wystartowało blisko 100 zawodników z lubelskich szkół, rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych: 2004/05 oraz 2006 i młodsi. Znakomity występ zanotowała reprezentacja naszej Szkoły, która triumfowała w ogólnym rankingu medalowym. Uczniowie z "Szesnastki" wywalczyli w sumie 17 krążków (6 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe).

Opiekę na zawodach i przygotowania do imprezy prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego w SP nr 16: Pani Iwona Greguła-Fit i Pan Krzysztof Szuptarski.

Rywalizacja odbywała się w biegach na dystansach 60 m, 300 m, 600 m i 1000 m, rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą i skoku w dal. Nagrodą dla najlepszych będzie wyjazd na Memoriał Kamili Skolimowskiej, który odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

"Międzyszkolna Liga Lekkoatletyczna – Czwartki Lekkoatletyczne" to otwarte zawody sportowe skierowane dla uczniów lubelskich szkół podstawowych, których pomysłodawcą i głównym organizatorem jest rekordzista Polski w biegu na 100 m Marian Woronin. Zawody swoim patronatem objęła Paulina Guba - mistrzyni Europy seniorek w pchnięciu kulą, zawodniczka AZS UMCS Lublin. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwa natomiast dyrektor imprezy – Urszula Jaros, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w lekkiej atletyce.

Organizatorem cyklu jest Szkolny Związek Sportowy Miasta Lublin, przy wsparciu Gminy Lublin.

Tekst: Krzysztof Szuptarski

Notatka o sukcesie naszych uczniów w "Kurierze Lubelskim".

Zapraszamy do galerii zdjęć.