Umowy na korzystanie z obiadów w jadalni szkolnej

Krzysztof Tadewicz w poniedziałek, 08, lipiec 2019 09:14. Opublikowane w Aktualności

Uprzejmie informujemy,
iż od dnia 8 lipca 2019 roku (poniedziałek) rozpoczynamy podpisywanie z Rodzicami/opiekunami prawnymi umów o korzystanie z obiadów w jadalni szkolnej Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie.

Na stronie Szkoły w zakładce „JADALNIA SZKOLNA" dostępny jest druk umowy do pobrania. Druki również są dostępne w sekretariacie oraz u Intendenta (pok. nr 27).

Wypełnioną i podpisaną umowę należy złożyć w sekretariacie lub u Intendenta w godz. 8:00 – 13:30.
Umowę należy wypełnić w jednym egzemplarzu. Kopię umowy otrzymacie Państwo na zebraniu z rodzicami.

Wakacyjne życzenia

Joanna Szcześniak w poniedziałek, 24, czerwiec 2019 21:45. Opublikowane w Aktualności

słonkoRozpoczęło się lato!

Życzymy zatem dobrej pogody wędrowcom i plażowiczom,

a pomyślnych wiatrów żeglarzom.

Wciągających lektur miłośnikom książek

i radosnych kompanów tym, którzy szukają nowych przyjaźni.

Życzymy niezapomnianych przeżyć żądnym przygód

i niezmąconej niczym ciszy tym, którzy chcą odpocząć od hałasu.

Jednym słowem... udanych i bezpiecznych wakacji!

Dyrektor Szkoły oraz Grono Pedagogiczne

Festyn pt. "Bezpieczne wakacje" 2019

Agnieszka Magdalena Zygmunt w poniedziałek, 24, czerwiec 2019 16:01. Opublikowane w Aktualności

W dniu 12 czerwca 2019 roku odbył się festyn pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” zorganizowany przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i Radę Rodziców. Uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach i zabawach.

Dominowała tematyka bezpiecznego wypoczynku na wakacjach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa z grupą teatralną. Niespodziankę dla uczniów przygotowała Policja, prezentując swój radiowóz oraz elementy sprzętu taktycznego. Dzieci mogły uczestniczyć w konkursach przygotowanych przez Stację Sanepidu. Dużą atrakcją cieszyły się zajęcia z ratownikami medycznymi – uczniowie uczyli się udzielania pierwszej pomocy.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy.

Gorąco zapraszamy do galerii

Terminy przyjęcia świadectw

Joanna Szcześniak w piątek, 14, czerwiec 2019 12:12. Opublikowane w Aktualności

Szanowni Rodzice i Uczniowie przyszłych klas IV, VII oraz klas sportowych (V, VI i VII) Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie!

Uprzejmie informujemy, że świadectwa ukończenia klasy III oraz świadectwa ukończenia klasy VI szkoły podstawowej oraz w przypadku klas sportowych klasy IV, V i VI należy dostarczyć do sekretariatu naszej szkoły w terminie do 25 czerwca 2019 r. (wtorek) do godz. 1530.

Sekretariat pracuje w następujących godzinach:
19 czerwca 2019 r. (dzień zakończenia roku szkolnego) do godz. 1600
21 czerwca 2019 r. (piątek) w godz. 830 – 1400
22 czerwca 2019 r. (sobota) w godz. 900- 1300
24 i 25 czerwca 2019 r. (poniedziałek, wtorek 730- 1530)

Złożenie świadectwa ukończenia szkoły będzie potwierdzeniem przyjęcia ucznia do naszej placówki!

Wymiana pomiędzy Ratsgymnasium w Münster a naszą Szkołą

Joanna Szcześniak w poniedziałek, 17, czerwiec 2019 20:58. Opublikowane w Aktualności

Wymiana rysunekW dniach od 6 do 13 maja 2019 r. odbył się w Lublinie po raz dziesiąty program wymiany szkolnej pomiędzy Ratsgymnasium Münster a Szkołą Podstawową Nr 16 im. F. Chopina w Lublinie. W tym roku wzięło w nim udział 19 uczestników z Polski i 19 z Niemiec.

Uczniowie Ratsgymnasium z Münster w czasie trwania programu mieszkali u rodzin swoich polskich partnerów i mieli możliwość poznania kultury, zwyczajów i obyczajów w nich panujących. Program wymiany w tym roku obejmował dwudniową wycieczkę do Krakowa i Wieliczki, zwiedzanie ratusza w Lublinie oraz spotkanie z panem Mariuszem Banachem – zastępcą prezydenta miasta Lublin, zwiedzanie szkoły, wizytę w Muzeum na Majdanku, podziwianie Lublina z Wieży Trynitarskiej, grę miejską na Starówce lubelskiej w mieszanych grupach polsko–niemieckich oraz wspólną grę w kręgle.

Uczniowie mieli więc nie tylko wyśmienitą okazję do tego, aby zastosować w praktyce swoją znajomość języków obcych i dodatkowo ją rozszerzyć, ale także aby poznać zwyczaje i codzienne życie rodziny polskiej i zwiedzić ciekawe zakątki Polski. Weekend uczniowie niemieccy spędzili w polskich rodzinach. Pobyt w Lublinie został zakończony imprezą pożegnalną w szkole, podczas której uczniowie niemieccy i polscy oraz ich rodzice mieli możliwość podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu w Lublinie.

We wrześniu grupa polska jedzie z rewizytą do Münster.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Tekst: Katarzyna Dejnek-Szczygieł